ייעוץ משכנתא

איי משכנתא - פתרונות טובים בייעוץ משכנתאות

כל מה שחשבתם על ייעוץ משכנתאות מסתיים ומתחיל אצלנו!

איי משכנתא הינו בית לייעוץ משכנתאות אשר נועד לכם הצרכן שנדרש לקבל החלטה לפני מהלך קריטי בחייו.

ייעוץ משכנתא
בשנים האחרונות, הולכת וגוברת המודעות לצרכיהם של נכים ובעלי מוגבלויות ושילובם בחברה, בכל תחומי החיים. בישראל קיים מערך סיוע שלם לנכים ובעלי מוגבלויות, בקצבאות ביטוח לאומי, ניידות, כיסוי רפואי ועוד. אחד הנושאים הבוערים הוא רכישת הדירה. הדבר לא קל לאף אחד, על אחת כמה וכמה לא לנכים ובעלי מוגבלויות. מורכבות המצב נובעת מהעדר הכנסה קבועה ומשכורת בטוחה. במקרים כאלו, חשוב לדעת את נושא זכויות הנכים ובעלי המוגבלויות, בכל מה שקשור בלקיחת משכנתא, והצורך בליווי של ייעוץ משכנתא מקצועי הוא בלתי נמנע.

ההקשר של ייעוץ משכנתא עם זכויות הנכים
נכים ובעלי מוגבלויות יכולים לקבל משכנתא בתנאים מועדפים, במידה והם שייכים לאחת הקטגוריות הבאות:
בעלי אי כושר של לפחות 75%.
בעלי תעודת עיוור.
נכים הנעזרים בכיסא גלגלים ויש להם אישור שהם רתוקים לכיסא זה.
במקרים אלו, מקבלים תוספת לניקוד המצטבר לצורך תעודת הזכאות. נכים בעלי תעודת זכאות, העומדים בקריטריונים אלו, מקבלים הנחות משמעותיות והקלות נוספות בריביות המשכנתא ובהחזריה. גובה המשכנתא נקבע לפי מספר נקודות. במקרים רבים, יש צורך בלקיחת משכנתא נוספת, אולם כאן הבנקים וחברות הביטוח מערימים קשיים. זאת מכיוון שקיים צורך בביטוח חיים, לשם נטילת משכנתא, והבנקים וחברות הביטוח לא ממהרים לבטח נכים. כאן המקום להיעזר ביועץ משכנתא תותח, שיוכל ללוות ולתת ייעוץ משכנתא מקיף ומעמיק, במיוחד בתחום משכנתאות לנכים ובעלי מוגבלויות.
ייעוץ משכנתא ויחסו לביטוח לאומי
מעבר להקלות, אותן מקבלים נכים ובעלי מוגבלויות בבנקים, במעמד לקיחת משכנתא, ביטוח לאומי אף נותן מענקים לאוכלוסיות מסוימות. גובה המענקים יכול להשתנות, וכל מקרה נבחן לגופו. ביטוח לאומי, מעצם היותו גוף בירוקרטי מסורבל, מערים קשיים רבים, ונכים רבים מוצאים עצמם מרימים ידיים ומתייאשים. לכן, חשוב מאד לקבל ליווי של ייעוץ משכנתא צמוד בעמידה מול גופים כגון אלו. יועץ משכנתאות, שמעורה בנבכי הבירוקרטיה, החוקים והסעיפים, מוצא לעיתים קרובות פינות ופרצות, שאיתן הוא יכול לעמוד מול המוסד לביטוח לאומי, ולהשיג עבור הלקוח שלו מה שהוא לא יכול להשיג בכוחות עצמו.

פתרונות והקלות בלקיחת משכנתא לבעלי מוגבלויות עם העזרה של ייעוץ משכנתא
ביטוח חיים. חברות הביטוח לא ממהרות לעדכן שניתן לבטח נכה או בעל מוגבלות בביטוח חיים עם הסתייגות ספציפית לסוג הנכות ממנה הוא סובל. אדם מן המניין, שלא מעורה בדברים, לא יודע לבקש אותם ולהתעקש עליהם. לכן ייעוץ משכנתא, על ידי יועץ מוסמך ומקצועי, יכול להאיר את עיניו של מבקש המשכנתא. כמו כן, במידה ולבן הזוג של הלווה קיימת הכנסה גבוהה נוספת, יש אפשרות שהבנק יפטור את הלווה מהצורך בביטוח חיים.
הכנסות נמוכות. ניתן לצרף את ההורים כערב נוסף למשכנתא, וזאת כדי שהבנק יוכל להישען על הכנסותיהם לצורך אישור המשכנתא.

מחזור משכנתא קיימת. נכה, אשר מעוניין למחזר משכנתא קיימת, ולא מאריך את משך תקופת ההלוואה, יוכל לשמר את הביטוח שכבר קיים לו בהלוואה, ובכך להסתמך על פוליסת הביטוח הקיימת שלו.
ייעוץ משכנתא ותפקידו בליווי בעלי מוגבלויות
אחד התפקידים המרכזיים של יועץ משכנתאות הוא להציג את הלווים בפני הבנקים באופן כזה שיאפשר להם לקבל בסופו של דבר את המשכנתא המבוקשת. ייעוץ משכנתא מעולה במקרים אלו הוא הכרחי ובעל חשיבות רבה וגבוהה יותר מבדרך כלל. נכים ובעלי מוגבלויות סובלים בלי שום קשר, ואין סיבה שלא ירגישו כאחד האדם וייהנו מזכויות והלוואות לצורך רכישת בית, כמו כל אחד אחר. כמו כן, יועץ איכותי ימצא את ההלוואה הטובה ביותר, עם התנאים הטובים ביותר, המתאימים לנכה אותו הוא מלווה. לפעמים יועץ משכנתאות איכותי הוא ההבדל בין רכישה מוצלחת, לבין עסקה שנכשלה, והשאירה את הנכה עם טעם רע בפה, ותלוי במשפחתו ובסביבה. יועץ, אשר מעריך את עצמו, יעשה ככל שביכולתו, כדי לגרום לבנק או לכל גוף פיננסי אחר להגמיש את התנאים. ובסופו של דבר, לאפשר לנכה לרכוש לעצמו בית.
לסיכום,
גם נכים ובעלי מוגבלויות הם אנשים עם שאיפות, רצונות, רגשות וחלומות להתקדם. מעבר לבעיות איתן הם מתמודדים, קיימים גם מכשולים לא מעטים בקבלת משכנתא. ייעוץ משכנתא במקרה כזה צריך להיות מנוהל על ידי יועץ משכנתאות מהטובים שיש, וזאת בכדי שלנכה תהיה קצת יותר נחת, ושלא ימשיך להרגיש מנותק ותלוש מהסביבה בה הוא חי.

איי משכנתא ייעוץ משכנתאות
איי משכנתא - ייעוץ למשכנתא חכמה

ייעוץ משכנתא חינמי?
ייעוץ משכנתא על בסיס הצלחה, או הישגים (כמו חיסכון, או אישור הלוואה בסכום מסוים, ואפילו מדד מסוים של ריביות) יכול להיחשב כמעט כמו ייעוץ בחינם. אלא שכמובן יש לו עלות, והיא נגזרת או מהחיסכון שבכל מקרה התקבל או מההצלחה של הישג מסוים. ועם זאת, ייעוץ חינמי לגמרי יכול להיות קצת משונה, ואולי אפילו לא מומלץ. לדוגמה, ניתן לקבל ייעוץ שכזה מהבנק – ואילו, האם הבנק באמת רוצה לייעץ ללקוחותיו איך להוזיל את המשכנתא, או שהוא רוצה למכור משכנתא יקרה יותר? אנחנו לא יודעים בוודאות (גם אם יש למי מאיתנו השערות), אך זו כן נקודה למחשבה.